П`ятниця, 19.04.2024, 04:24
Вітаю Вас Гість | RSS
Вінницька дитяча музична школа № 1
Головна » Статті » Мои статьи

Як музика впливає на здоров"я дитини
Музика - в душі кожної людини, або її вплив
на здоров’я людини!


У наш стрімкий і бурхливий час, сповнений стресів і хвилюючих негараздів вчені вже тривалий час шукають способи зміцнення здоров'я людини. Руйнуючий вплив сучасних технологій вимушує шукати вихід знову і знову. Проте, ще наші пращури казали: «Не хлібом єдиним жива людина». Який же секрет залишили вони нам нащадкам?
Музика допомагає людям звільнитися від душевного дискомфорту, конфлікту, тривожності, може відновити душевний спокій, тобто позитивно впливати на здоров'я людини. Музика впливає на організм людини різнобічно. За даними науковців медичного центру "Ленц" (м. Москва) та Дитячого Центру лікування в результаті численних досліджень виявлено, що під впливом музики, яка відповідає функціональному станові організму, такі психічні процеси, як пам'ять та орієнтація, покращуються на 45-50%, а увага - на 25-30%. Музика активізує розумові здібності, а також працездатність та зосередженість, здатна розвивати та підвищувати інтелект людини. Звукові вібрації стимулюють кровообіг, емоційний тонус. Під дією ритму активізується дихання, збільшується вентиляція легенів. Дослідження підтверджують фізіологічну гіпотезу музикотерапії поєднання ритму музики з біоритмікою людини.
Важливо використовувати цілющі впливи музики для зміцнення здоров'я людини на ранніх етапах її життя. Адже музика здатна допомагати молодій людині зрозуміти навколишню дійсність, красу природи, довершеність поезії, живопису, театру, історії свого народу, виступаючи специфічним генератором ціннісного ставлення до світу, оскільки справжні естетичні враження, насолоду від зустрічі з музичним мистецтвом дістає лише той, хто вміє уважно слухати, переживати, розмірковувати над почутим. Отож необхідно змалку привчати дітей до роботи розуму і душі, збагачувати їхній досвід спілкування з музичними творами.
Як довели вчені-психологи, систематичні заняття музикою у віці від 5 до 15 років дозволяють значно підняти IQ, тобто інтелектуальний потенціал людини, краще розвинути пам'ять, аналітичні здібності, орієнтацію, не кажучи вже про позитивний вплив на нервову систему. В більшості передових європейських країнах, як і за океаном уроки музики, спів, гра на інструментах належать до обов'язкового елементу виховання, оскільки музика найбільше здійснює емоційний вплив на дитину. Крім того, під час слухання музики регулюються фізіологічні процеси в організмі, стимулюється м'язова активність, підвищується загальний тонус організму, покращується мовленнєва та рухова активність. Впливає музичне мистецтво і на душевний стан людини, що стало основою виникнення музикотерапії.

За результатами досліджень багатьох науковців, тільки класична музика і головне, перш за все у живому виконанні, позитивно впливає на фізичний та психічний стан людини, на здоров'я хворих. У них не тільки знижується рівень артеріального тиску, а й відбуваються позитивні емоційні зміни. Жива музика композиторів - класиків допомагає позбутися депресивних станів, стресів, тривог, переживань і страждань, які негативно впливають на процес одужання.
Саме таку музику навчають слухати, а з часом і грати у Вінницькій музичній школі №1, директор якої Гуцалюк Валентин Іванович. Із задоволенням цілі родини приходять послухати музику, що виконують різного віку діти на заходах у школі. Тут можна дійсно відчути гру на фортепьяно, саксофоні, скрипці, барабанах, баяні, сопілках, бандурі тощо. Тут навіть не меломани не витримують та стають до лав постійних слухачів школи. В нашій школі постійно лунають твори таких геніальних і високоталановитих композиторів як Й.С. Бах Л. Бетховена, В.А. Моцарта, Ф. Шуберта, Дж. Россіні та Дж. Верді, Ф. Шопена, Г. Берліза та Ж. Біде, Е. Гріга, М. Глінки та М. Лисенко.

Дехто запитає, навіщо нам це? Адже ввімкнувши телевізор на десятках каналів 24 години на добу на любий смак можна знайти цікаве кожному. Але ж не всяка музика сприятливо впливає на організм людини! Сьогодні уяву підлітків і молоді полонить музика масової культури (рок, реп, поп та ін.). Під час перегляду чергового відеокліпу поєднання мерехтливого зображення (кольорів, образів, сцен) з гучною ритмічною музикою епохи НТР допомагає "втекти" від буденності, опинитися в іншій "уявній" реальності. Однак спеціалісти переконливо доводять, що сучасна музика не завжди позитивно впливає на емоційну сферу підростаючої особистості. Цей жанр мистецтва може викликати т/ж спрощених емоційних станів, посилення агресивності. У науково-експериментальних працях вітчизняних учених доведено статистично-достовірні порушення ряду психічних функцій під дією року (об'єми короткочасної пам'яті. Зниження рівня зрозумілого спілкування, виникнення почуття роздратованості і туги, зниження писемної продуктивності, виникнення почуття тяжкості) з паралельним порушенням характеристик мозку. Необхідно відмітити, що сила звуку рок музики на рок-концертах надзвичайно велика, досягає 120 дБ, а загальновідомо, що смертельним для слуху людини є 160 дБ. Перші результати дій року проявляються в слуховому апараті людини. За даними професора B.C. Гуковича приблизно 40% любителів року 13-15 р. страждають слуховими шумами, а приблизно 60% 19-20 річних студентів виявляють ознаки туговухості. В перспективі це означає, що десь через 50 років країна може одержати суспільство глухих людей.
Музикознавець Христофор Рюгер рахує придатною для здоров’я людини тільки класичну музику і категорично відхиляє сучасну поп- і рок - музику. Причому найкращий ефект виявлено тільки при дії програм, створених на основі милозвучних класичних і народних мелодій. На думку вчених, музика Моцарта сприяє розвитку розумових здібностей у дітей.
Категорія: Мои статьи | Додав: анютка (04.02.2010) | Автор: Шейко Ганна
Переглядів: 6277 | Коментарі: 5 | Рейтинг: 4.2/4 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Категорії каталога
Мои статьи [11]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz